Czym jest outsourcing BHP i dlaczego może przydać się Twojej firmie?

Każdy przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników, jest zobowiązany do zadbania o ich bezpieczeństwo i do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. Bardzo często zdarza się jednak, że właściciele pochłonięci innymi obowiązkami, nie mają czasu, a także potrzebnych umiejętności do realizowania zadań z zakresu BHP. Aby uniknąć zagrożenia i wysokich kar za nieprzestrzeganie przepisów, warto skorzystać z outsourcingu, czyli zewnętrznego nadzoru BHP. Zobaczcie, czym jest outsourcing bhp i jakie korzyści z niego płyną.

Dla kogo przeznaczony jest outsourcing bhp?

Outsourcing jest to popularne i wygodne rozwiązanie stosowane w wielu branżach. Polega na zleceniu firmie zewnętrznej wybranych lub wszystkich obowiązków w tym przypadku związanych z usługami bhp. Innymi słowy, dzięki temu przedsiębiorca może skorzystać z profesjonalnej pomocy z zewnątrz w celu realizacji przepisów nakładanych przez ustawodawcę. Nadzór bhp sprawdzi się zarówno w małych przedsiębiorstwach jak salony fryzjerskie, restauracje, a także w rozbudowanych zakładach produkcyjnych m.in. stolarskich, czy w firmach budowlanych (do maksymalnie 100 pracowników).

Na czym polega outsourcing BHP?

To, jakie działania będą realizowane w ramach outsourcingu bhp, zależy od umowy podpisanej między stronami. Bardzo często jest to szeroko zakrojona, kompleksowa pomoc od doradztwa, aż po sporządzanie niezbędnej dokumentacji i tworzenie procedur BHP.

Najczęstsze działania, które realizujemy w EMEF BHP w ramach outsourcingu to:

  • Opracowanie oceny ryzyka zawodowego dla każdego ze stanowisk,
  • Tworzenie wewnątrz zakładowych procedur BHP,
  • Sporządzanie rocznej analizy stanu BHP w przedsiębiorstwie,
  • Pomoc w organizacji specjalistycznych szkoleń (Pierwszej Pomocy itd.),
  • Prowadzenie rejestrów wymaganych przez przepisy,
  • Sporządzanie kompletnej dokumentacji powypadkowej,
  • Pomoc w doborze odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej,
  • Uczestnictwo w kontroli Państwowej Inspekcji Pracy,
  • Opracowanie indywidualnych instrukcji BHP (ogólnych i stanowiskowych).

Jakie są korzyści płynące z outsourcingu bhp?

Przede wszystkim dzięki zleceniu zadań firmie zewnętrznej, nie trzeba zatrudniać na stałe osoby na stanowisku BHP-owca. Takie rozwiązanie to oszczędność kosztów, ale także czasu. Dzięki zleceniu działań wyspecjalizowanej firmie w dziedzinie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zyskasz cenny czas, który możesz poświęcić na dalszy rozwój firmy. Nie będziesz musiał dłużej śledzić zmieniających się przepisów ani martwić się o terminowe wywiązanie z nałożonych obowiązków. Wraz z rozpoczęciem współpracy masz gwarancję, że firma, która przejmie kontrolę i odpowiedzialność za bezpieczeństwo Twoich pracowników, zrobi to z dbałością o każdy szczegół, a na dodatek w atrakcyjnej cenie.

Jakie są ceny outsourcingu bhp?

Ceny outsourcingu w EMEF BHP Nowy Targ zaczynają się od 200 zł netto miesięcznie. Kwota jest uzależniona przede wszystkim od ilości zleconych usług oraz od wielkości zakładu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Nasze usługi oferujemy nie tylko na terenie Małopolski, ale w całym kraju, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii outsourcingu BHP oraz jak zawsze – służyć profesjonalną pomocą i doświadczeniem.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i ma na celu poszerzanie świadomości przedsiębiorców w zakresie obowiązków związanych z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (BHP) Treści zawarte w artykule nie stanowią wykładni prawa oraz nie mogą być traktowane jako zamiennik porady prawnej.

Komentarze