bhp online

Szkolenia BHP online, czyli jak usprawnić naukę BHP z użyciem nowoczesnych technologii?

Bardzo często zdarza się, że tradycyjny kurs w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest postrzegany przez pracowników jako strata czasu, a przez pracodawców – jako zbędny koszt. Nie dziwi więc fakt, że szkolenie BHP przeprowadzone metodą e-learningu cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jest to bardzo dobra i bezpieczna alternatywna dla kursów stacjonarnych szczególnie w trakcie trwającej pandemii. Dzisiaj postaramy się rozwiać wątpliwości i mity dotyczące tej formy szkolenia.

Szkolenie BHP online – kto może skorzystać z tej formy szkolenia?

Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w odpowiednich regulacjach prawnych. Znajduje się ona w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 roku w sprawie szkolenia z zakresu BHP. W dokumencie tym zapisano, że kurs w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy powinien zostać przeprowadzony – podobnie jak w przypadku tradycyjnej formy – z wykorzystaniem takich narzędzi dydaktycznych jak:

  • elementy graficzne,
  • materiały multimedialne (nagrania w formie audio oraz video),
  • skrypty tekstowe,
  • odpowiednie przepisy prawne.

Całość zaś ma być uzupełniona o zestawy pytań kontrolnych, których celem jest weryfikacja wiedzy zdobytej przez uczestników szkolenia. Zapis ten porusza niezwykle istotną kwestię, ponieważ wśród wielu pracodawców (a także pracowników) panuje przekonanie, że jakość szkoleń internetowych – niezależnie od tematyki kursu – stoi na niższym poziomie niż tych organizowanych w sposób tradycyjny. Oczywiście jest to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością pod warunkiem, że korzystacie z usług profesjonalnych firm wyspecjalizowanych w zakresie BHP. Wiedza na temat bezpieczeństwa pracy powinna zostać przekazana w solidny, transparentny sposób niezależnie od formy odbywania kursu.

szkolenie bhp onlineSzkolenie bhp prowadzone przez internet to oszczędność czasu i pieniędzy zarówno dla pracodawcy jak i pracownika

Szkolenie BHP online – cena

Cena szkolenia BHP w formie online może znacząco się różnić w zależności od oferty danego ośrodka szkoleniowego oraz tego, dla jakiej grupy przeznaczone jest szkolenie. Zasadniczo jednak ceny tego typu kursów e-learningowych oscylują w granicach:

  • 50-80 PLN – dla pracowników biurowych i administracyjnych,
  • 100 PLN – dla pracodawców,
  • 100 PLN – dla pracowników z branży medycznej,
  • 80 PLN – dla pracowników oświaty.

Szkolenie BHP prowadzone metodą e-learningu – podsumowanie

Szkolenia BHP online to dobry pomysł na to, by usprawnić proces edukacji pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki temu rozwiązaniu kursanci będą mogli przystąpić do szkolenia o dowolnej porze, według własnych preferencji. Jak widać, jest to bardzo elastyczna forma, utrzymana na wysokim poziomie – pracownicy dostają skrypt z opracowanymi treściami, a wszelkie pytania zostaną rozwiane z pomocą naszych specjalistów.

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem bhp w formie online, skontaktuj się z nami. W EMEF BHP przeprowadzamy różnego typu szkolenia zarówno w formie stacjonarnej, a także prowadzone metodą e-learningu.

Powyższy artykuł ma charakter informacyjny i ma na celu poszerzanie świadomości przedsiębiorców w zakresie obowiązków związanych z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (BHP) Treści zawarte w artykule nie stanowią wykładni prawa oraz nie mogą być traktowane jako zamiennik porady prawnej.

Komentarze